Infolinia czynna całą dobę
Potrzebujesz pomocy? Dzwoń!

  +48 600 939 735

  +48 604 597 853

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 
 
SPECJAL-TANS i DOPR dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Mateusz Mazurek
on 15 grudzień 2013

Współpracując z DOPR organizujemy pokaz ratownictwa medycznego dla WOŚP - wspieramy WOŚP.  SIEMA!! Ratownicy z DOPR Wrocław, Specjal-Trans S.C. i strażacy wezmą udział w 22. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 12 stycznia na Placu Solnym pokażą jak ratować ludzkie życie.

Na żywo: pokaz uwalniania z wraku samochodu osób poszkodowanych w wypadku drogowym

Ratownicy z DOPR Wrocław i strażacy wezmą udział w 22. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 12 stycznia na Placu Solnym pokażą jak ratować ludzkie życie.

Hasło 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prowadzonej przez Jurka Owsiaka brzmi: Na ratunek. Na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Tym razem w akcję angażują się także członkowie Ochotniczego Drogowego Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu i strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej: Rzeplin i Węgry. – Mamy już oficjalne potwierdzenie od sztabu WOŚP. Wyznaczono nam miejsce w pierzei północnej Placu Solnego – cieszą się ochotnicy. – Po pokazie uwalniania z wraku pojazdu osób poszkodowanych przekażemy „rannych” w ręce medyków – mówi Artur Fular, dowódca DOPR Wrocław. – W akcie desperacji, by pokaz 12 stycznia był idealny - szykowałem ostatnie gotówkowe zapasy na wynajem karetki pogotowia. Niepotrzebnie, bo dzięki uprzejmości firmy Specjal-Trans s.c. Transport medyczny w Polsce i Europie mamy ją gratis – dodaje zadowolony z sukcesu Fular. 

– Mamy już oficjalne potwierdzenie od sztabu WOŚP. Wyznaczono nam miejsce w pierzei północnej Placu Solnego – cieszą się ochotnicy. – Właśnie tam, na Placu Solnym, ratownicy DOPR Wrocław i strażacy zrobią fantastyczny pokaz uwalniania z wraku pojazdu osób poszkodowanych w wypadku samochodowym. Następnie oddadzą ich w ręce medyków. Jeśli uda nam się zapewnić karetkę nastąpi dalszy ciąg pokazu procedur medycznych – zapowiada Artur Fular, dowódca Drogowego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu.

Tego dnia od godz. 9 do 15 w namiocie DOPR ratownicy pokażą wszystkim chętnym, jak udzielać pierwszej pomocy dorosłym, dzieciom i niemowlakom. Członkowie DOPR rozbiją namiot w północnej pierzei Placu Solnego.

Strażacy z ochotniczych jednostek z OSP Węgry i OSP Rzeplin na wrocławski Rynek przyjadą wozami strażackimi. Każdy chętny będzie mógł „zwiedzić” pojazd, który wykorzystywany jest podczas akcji ratunkowych. Ochotnicy zaprezentują także sprzęt, którym na co dzień dysponują i opowiedzą, do czego dana rzecz służy.

Akcję DOPR Wrocław i strażaków z OSP Węgry i OSP Rzeplin objęliśmy swoim patronatem. Będziemy na bieżąco informować Czytelników o planach ratowników i postępie przygotowań. Bądźcie z nami na Placu Solnym 12 stycznia 2014 roku podczas 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

 

LINKI:

http://wroclaw.express-miejski.pl/wiadomosc/15769,ochotnicy-zdobyli-karetke-12-stycznia-na-pl-solnym-podczas-wosp-bedzie-pokaz-medyczny-od-a-do-z

http://wroclaw.express-miejski.pl/wiadomosc/15765,na-zywo-pokaz-uwalniania-z-wraku-samochodu-osob-poszkodowanych-w-wypadku-drogowym

Back to top